Ülkemizde Bulunan Suriyelilerin Sosyal İçermesine Yönelik Konferans


Avrupa Komisyonu Teknik Yardım ve Bilgi Değişim Ofisi (TAIEX) tarafından “Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin Sosyal İçermesi” başlıklı konferans Ankara’da düzenlendi.

Kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerinin katılım sağladığı konferansta ülkemizde bulunan Suriyelilere yönelik verilen hizmet ve yapılan çalışmalar tartışıldı.

Sosyal Yardımlar Genel Müdür V. Sayın M. Abdulhalim TÜRKKANI konferans açılışında Bakanlığımızı temsilen yapmış olduğu konuşmada, Suriye’de son yüzyılın en büyük insani krizlerinden birinin yaşandığını söyleyerek Türkiye’nin daha önce örneği görülmeyen bir yaklaşım ile 2011 yılından bu yana savaş bölgesinden kaçan ve sayıları 3 milyonu bulan Suriyeliye ev sahipliği yaptığını ifade etti.

Bakanlığımızca ülkemize sığınmış olan Suriyelilere insan onurunu gözetir bir yaklaşımla çeşitli hizmetler verildiğini belirten TÜRKKANI, savaşın açtığı yaraların sarılması için kadın, çocuk, engelli ve yaşlılar için başta olmak üzere ülkemizde bulunan tüm Suriyelilere yönelik çalışmaların sorumlu kamu kurum ve kuruluşlarınca işbirliği içerisinde sürdürüldüğünü söyledi.


Sonraki Sayfa: Sosyal Uyum Yardımı Çalıştayı Başladı

Önceki Sayfa : Dünya Gıda Programından Genel Müdürlüğümüze Ziyaret