Sosyal Uyum Yardımı Ortak Yönetim Ofisi Açıldı

21 Temmuz 2017Paylaş
a-A+

Ülkemizde bulunan yabancılara yönelik uygulanan Sosyal Uyum Yardımının yürütülmesi için kurulan Ortak Yönetim Birimi (JMC) Ofisi Ankara’da düzenlenen resmi törenle birlikte açıldı.

Ofisin açılışı Genel Müdürümüz M. Abdulhalim TÜRKKANI, Avrupa Birliği (AB) İnsani Yardım Fonu (ECHO) Türkiye Direktörü Jane LEWIS, Dünya Gıda Programı Türkiye Temsilcisi Jean-Yves LEQUIME ve Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet GÜLLÜOĞLU tarafından gerçekleştirildi.

Bakanlığımızca, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Dünya Gıda Programı (WFP), Türk Kızılayı, ECHO ve UNICEF gibi kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde barınma merkezi dışında yaşayan yabancı uyruklu kişilere yönelik olarak nakdi sosyal yardım programları yürütülmektedir.

Bu yardım programları kapsamında ECHO finansmanı ile WFP ve Türk Kızılayı işbirliğinde uygulanan Sosyal Uyum Yardımı AB tarafından fonlanan en yüksek bütçeli insani yardım operasyonudur.

Kişi başı aylık 120 TL nakdi yardım yapılan Yabancılara Yönelik Sosyal Uyum Yardım (SUY) Programından geçici barınma merkezleri dışında ikamet eden yabancılar faydalanabilmektedir.
 

Haberin Fotoğrafları